Suchanino

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Suchanino

Wiadomości

Usunięto awarię, ciepło wróciło do mieszkań

Najnowszy artukuł na ten temat

Zmiany w zarządzie GPEC

Pracownicy GPEC usuwają awarię sieci, do jakiej doszło na Cygańskiej Górze w nocy z soboty na niedzielę.
Pracownicy GPEC usuwają awarię sieci, do jakiej doszło na Cygańskiej Górze w nocy z soboty na niedzielę. fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Po trzech dobach już ostatecznie usunięto skutki awarii sieci ciepłowniczej, która miała miejsce w nocy z czwartku na piątek. Później jeszcze dwukrotnie rozszczelniały się ciepłociągi dostarczające ciepło na Suchanino i Cygańską Górę.Przypomnijmy

  1. Pierwsza awaria miała miejsce w nocy z czwartku na piątek. Na jej skutek ciepło zniknęło z mieszkań w dziewięciu dzielnicach Gdańska. Udało się je przywrócić po kilku godzinach, ale nie dla wszystkich: mieszkańcy części Siedlec, Moreny i Suchanina wciąż marzli.
  2. Gdy awarię udało się usunąć, do kolejnej doszło podczas napełniania ciepłociągu na Suchanino w nocy z piątku na sobotę. To sprawiło, że przez kolejne godziny w tej dzielnicy Gdańska kaloryfery pozostawały zimne.
  3. Jakby tego było mało, sytuacja powtórzyła się w nocy z soboty na niedzielę - tym razem rozszczelnił się ciepłociąg doprowadzający wodę na Cygańską Górę.


Ostatecznie, w nocy z niedzieli na poniedziałek, ciepło wróciło do wszystkich mieszkańców południowych dzielnic Gdańska. Mimo, że parametry wracają już do normy, mogą zdarzać się przypadki, w których w pojedynczych domach wciąż są zakłócenia w dostawie ogrzewania lub ciepłej wody (np. parametry są odczuwalnie niższe).

Gdzie kupić grzejnik w TrójmieściePoza zapowietrzeniami na instalacjach wewnętrznych w budynkach, winne mogą być zapchane filtry, a także drobne uszkodzenia na węzłach.

- Prosimy, by mieszkańcy przed dokonaniem zgłoszenia do biura obsługi klienta GPEC, sprawdzili zawory (czy są otwarte) i jeśli to możliwe odpowietrzyli obieg.
Jeśli mimo to w poniedziałek nie będzie dostępu do ciepła, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta - informuje Jadwiga Grabowska z GPEC.

Warto przypomnieć, że przy przywracaniu ciepła najpierw wraca ciepła woda w kranie, a dopiero w drugiej kolejności ogrzewanie w kaloryferach. Jeśli więc działa ogrzewanie, a nie ma ciepłej wody, przyczyna leży w innym miejscu, niż usuwana obecnie awaria sieci.

Przy ul. Sobieskiego pękła rura. Film z piątku, 25 stycznia

Opinie (125) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Suchanino

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Suchanino

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Suchanino