Suchanino

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Suchanino

Wiadomości

stat

Będzie lepsze połączenie autobusowe z UCK

Autobusy linii 115 po zmianach nie będą już kursowały ul. Do Studzienki (nz.), lecz pojadą przy UCK.
Autobusy linii 115 po zmianach nie będą już kursowały ul. Do Studzienki (nz.), lecz pojadą przy UCK. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Na wiosnę poprawiony zostanie dojazd komunikacją miejską w rejon Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego zobacz na mapie Gdańska. Do kursującego minibusu linii 283, dołączy pełnowymiarowy autobus linii 115, który będzie łączył UCK z dworcami kolejowymi we Wrzeszczu i centrum Gdańska.W jaki sposób najczęściej docierasz w rejon UCK?

komunikacją miejską 36%
taksówką lub ktoś mnie podwozi 9%
własnym samochodem 32%
rowerem 1%
pieszo 22%
zakończona Łącznie głosów: 950
Zmiany, które zostaną wprowadzone najwcześniej w marcu - po dokonaniu niezbędnych korekt w infrastrukturze drogowej na potrzeby pełnowymiarowych autobusów - przewidują zmianę przebiegu linii 115. Zostanie ona wycofana z ul. Do Studzienki zobacz na mapie Gdańska oraz fragmentu ul. Sobieskiego zobacz na mapie Gdańska i będzie skierowana al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska - al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska.

Następnie w kierunku Suchanina i Dworca Głównego, autobusy pojadą przez rejon UCK ulicami: Skłodowskiej-Curie zobacz na mapie Gdańska - Smoluchowskiego zobacz na mapie Gdańska - Jarową zobacz na mapie Gdańska i dalej bez zmian ul. Sobieskiego.

Do Wrzeszcza autobusy z ul. Sobieskiego będą wjeżdżały na tzw. Nową Medyków zobacz na mapie Gdańska (fragment ul. Cygańska Góra) - Smoluchowskiego - Zwycięstwa - Grunwaldzka i dalej pojadą po dotychczasowej trasie.

Zmiany w przebiegu linii 115 wejdą w życie najwcześniej w marcu br.
Zmiany w przebiegu linii 115 wejdą w życie najwcześniej w marcu br. graf.Trojmiasto.pl
Ponieważ linia 115 łączy ze sobą przez górny taras dworce Gdańsk Wrzeszcz zobacz na mapie Gdańska oraz Gdańsk Główny zobacz na mapie Gdańska, połączenie to pozwoli na wygodny dojazd do największego zespołu klinicznego w województwie także osobom korzystającym z pociągów.

Dotychczas pasażerowie udający się do UCK mogli korzystać tylko z linii 283, która łączy przystanek SKM Gdańsk Politechnika zobacz na mapie GdańskaNiedźwiednikiem zobacz na mapie Gdańska. Linia ta nie zostanie zlikwidowana, lecz będzie stanowiła uzupełnienie oferty komunikacyjnej linii 115.

Opinie (130) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Suchanino

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Suchanino

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Suchanino