Suchanino

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Suchanino

Historia dzielnicy Suchanino

Suchanino mieści się właściwie w samym centrum Gdańska. Jest stąd blisko zarówno do Śródmieścia, jak i do największej handlowej dzielnicy Gdańska - Wrzeszcza. Jest to tzw. sypialnia - blokowisko i domki jednorodzinne z minimalną ilością większych sklepów i zakładów przemysłowych. Znajduje się tu szkoła podstawowa, gimnazjum oraz jeden kościół im. Św. Maksymiliana Kolbego.

Znaczna większość mieszkańców Suchanina zamieszkuje wysokie budynki z wielkiej płyty. Sporą część dzielnicy zajmują także domki jednorodzinne. Niemal przy każdym bloku znajduje się plac zabaw dla dzieci, co z pewnością cieszy młode małżeństwa.

Na Suchaninie działa wiele małych sklepików, w których zrobimy codzienne, poranne zakupy. Są tutaj także dyskonty spożywcze. Po większe cotygodniowe zakupy można pojechać, lub nawet dojść, do pobliskiego hipermarketu, mieszczącego się na granicy Suchanina oraz sąsiedniej Moreny. Znajdują się tutaj: stacja paliw, basen w SP nr 42, a także kwiaciarnie, sklepy chemiczne, papiernicze oraz punkty usługowe.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Suchanino

Mapa dzielnicy Suchanino

 

Kościoły w dzielnicy Suchanino

Komisariat Policji

Forum dzielnicy Suchanino